ПОДОРОЖ



- Дорогі діти! Сьогодні ми полетимо у космос та здійснимо космічну подорож «Планетами Сонячної системи». Впевнена, що побачимо багато чого цікавого, поринемо у красу космосу, вогні зірок. Ближче познайомимося з планетами. Отримаємо незабутні враження та задоволення. І всі завдання ми будемо виконувати не просто у класі, а на різних планетах.



- Під час подорожі з вами будуть Лаксики. Вони вже побували в Космосі і допоможуть вам у захоплюючій мандрівці.

               

                                                      

 

- Зверніть увагу, ваші друзі одягнені в спеціальний космічний одяг. Його ще називають СКАФАНДР. Пропонуємо вам обрати собі скафандр кольору, який вам подобається.

http://www.supercoloring.com/ua/rozmalovky/kosmonavt-u-skafandri?colore=online#

- Як ти гадаєш, чи можна дістатися в космос на літаку чи на повітряній кулі?

- Ні, не можна. Бо для цього існує космічний транспорт - РАКЕТА. І ви, діти, не гаючи часу, мерщій майструйте свою ракету і рушайте командою з лаксиками.

http://quicksave.su/games/14074-spaceship-jigsaw

- Поспішаймо, аби не спізнитися - до старту ракети залишилися лічені секунди. Успішного польоту!





- Мандруючи Всесвітом, ви повинні виконувати завдання. Під час подорожі будьте уважні, все гарно запам ятовуйте. Бо в кінці вам треба буде виконати цікаві тести. За правильне виконання отримаєте нагороду, яка дасть змогу повернутися до рідної домівки.
- Ось ракета підлітає до найближчої зорі. Пропонуємо вам переглянути цікавий ролик про значення Сонця для життя на землі.



- Відеролик переглянули, а от приземлитися так і не змогли. Як ви гадаєте чому? Авжеж, тому що поверхня Сонця виявилася суцільним вогнищем. Тож обережно облітайте навколо Сонця й уважно все розглядайте. Ось тут і знадобилися Вам чарівні скафандри, що витримують дуже високу температуру. Щоб час пролетів непомітно і ми швидше дісталися наступної планети, пропоную поспівати.


 - Наш зореліт наближається до першої планети Сонячної системи. Ласкаво просимо на Меркурій! З усіх планет він найменший, але швидко обертається навколо Сонця. Так  як планета розташовується ближче до Сонця, температура тут дуже висока. Примітно, що вночі на Меркурії колосально низька температура.

   Оскільки атмосфера майже не захищає планету від астероїдів, вони часто врізаються в неї, залишаючи на її поверхні шрами - кратери. Багато кратерів на Меркурії названі іменами земних композиторів, художників, поетів і письменників. Є серед них і кратер видатного українського поета і письменника. А якого саме, ви дізнаєтеся, виконавши цікаву вправу.


Екскурсія Сонячною системою триває!Наступна зупинка - "Неприступна красуня Венера".Поверхня цієї планети представлена розпеченою кам'янистою пустелею. Спостерігати за Венерою важко, адже вона оповита щільними хмарами. Допоможе побачити поверхню планети телескоп. Успіхів вам!





   А вгадайте-но, про яку планету йдеться! Вона третя від Сонця, посідає п'яте місце за розмірами в усій Сонячній системі. Найбільша серед планет земної групи. Ну як? Відгадали? Та це ж наша унікальна планета - Земля.
Поки Земля є єдиною планетою, на якій є життя. Але вчені ведуть постійні дослідження в цій області. Ми є жителями планети Земля.
Давайте пограємо в гру "Жива і нежива природа".

https://learningapps.org/watch?v=p8x0zb0dc19







     Наш політ триває. Ми здійснимо посадку на четвертій планеті Сонячної системи. Вона називається Марс.
    Марс названий на честь римського бога війни. Іноді можна почути, що Марс називають Червоною планетою. Це  через колір його поверхні. Вся поверхня Марса покрита вулканами, кратерами, долинами, пустелями. На Марсі найвищі гори, а також найглибші каньйони у всій Сонячній системі. Вчені припускали, що на Марсі колись було життя, так як на поверхні планети знаходяться льодовикові шапки, колись вони були водою. У Марса два супутники.



  І досі можна почути розповіді про марсіан, які зрідка прилітають на Землю.Вчені переконані, що це вигадка. А ми пропонуємо вам виконати веселу руханку з цими фантастичними істотами і, відпочивши, рухатися далі.









     Увага, увага! Прямо по курсу велетенський космічний об'єкт. Це Юпітер. Планета-гігант, яка перевершує Землю масою в 300 разів. Поверхня Юпітера є газовою, планета не має твердої поверхні. Юпітер дуже швидко обертається навколо Сонця. День на Юпітері триває всього 12 годин. У Юпітера багато супутників, всього їх 69.


На цій планеті вас чекає непросте завдання. Після його виконання ви зможете продовжити подорож.














     Наш космічний корабель підлітає до планети, на якій рік триває 30 земних років. Це - Сатурн.
     Сатурн примітний своїми кільцями, що складаються з пилу, каменів, льоду. Поверхня Сатурна, як і Юпітера, складається з газу. Відомо, що планета має 62 супутника.


   Політ біля кілець Сатурна  небезпечний. Але відгадавши загадки, ви матимете захист для ракети і зможете подорожувати далі космічними просторами.

https://learningapps.org/watch?v=p7ae38j8n19

Кільця Сатурна ми вдало минули.  




- На моніторі комп'ютера з'явилась ще одна планета Її назву ви дізнаєтесь,розгадавши ребус.





В Урану також є кільця, але за ними важко спостерігати, так як вони з'являються у певний час. Уран належить до «крижаних гігантів». На поверхні цієї планети панує жахливо низька температура (-224°С). Це — найхолодніша планета Сонячної системи. Відстань планети від Сонця не дозволяє променям нагріти поверхню. На Урані багато крижаних хмар. Уран обертається навколо Сонця в цікавому положенні: його вісь зміщена, планета ніби лежить на боці.

   Наша мандрівка добігає кінця. Ми наближаємося до останньої планети Сонячної системи. Це - Нептун. Він
знаходиться в найбільшій віддаленості від Сонця. Нептун був виявлений не шляхом спостереження, а методом математичних розрахунків. Його поверхня блакитного кольору, що робить Нептун особливо красивим і привабливим. На планеті вирують сильні вітри, найбільш сильні в Сонячній системі. Нептун ще називають крижаним гігантом. Крига - це один із станів води. На нашій рідній планеті Земля також дуже багато води. Пропонуємо вам переглянути відео й пригадати властивості води.









- Щоб дізнатися наскільки ти був уважний, тобі потрібно пройти тест - тисни тут...